08.10.2019

Fotografia lifestyle - na czym polega?

Jak uchwycić w kadrze codzienne życie? Jak najlepiej na fotografii oddać swoją pasję, pokazać, jak wygląda praca w firmie? Fotografia lifestyle to sposób na pokazanie tego, co prawdziwe. To naturalne sesje, na których można - a nawet i trzeba - wyrazić siebie. To także sesje uniwersalne, dzięki którym możliwe jest stworzenie zarówno firmowego katalogu, reklamy na bilbordach, social media, jak i projektów employer brandingowych czy firmowych kalendarzy. Tutaj wszystko zależy wyłącznie od tego, co chcemy pokazać.

Czym jest fotografia lifestyle?

Fotografia lifestyle to fotografia, która opowiada historię, pokazuje emocje, jest prawdziwa. Takie sesje realizowane są w firmach, w różnego rodzaju pracowniach i w plenerze. Czy to wszystko znaczy, że zdjęcia nie są pozowane, a wygląd miejsca, w którym ma odbyć się sesja lifestyle, nie ma znaczenia? Nie do końca. Podczas sesji lifestylowych fotograf prowadzi uczestników - aby uzyskać idealne połączenie naturalności, jaką mają oddać zdjęcia, z estetyką fotografii. Na takich sesjach uczestnicy są zajęci swoimi obowiązkami, a fotograf uchwyca to, oddając ich zachowania i wszystko wokół takim, jakie jest. A jeśli o miejscu mowa, to fakt - nie jest tutaj potrzebne mieszkanie niczym z katalogu, czy nowoczesna pracownia, której otoczenie jest tak uporządkowane, jakby tak naprawdę nikt tam nie pracował. Warto jednak nieco przygotować miejsce do zdjęć, ale w taki sposób, by podkreślało klimat sesji. Jak to zrobić? Poznaj nasze pomysły na sesje lifestyle.

fotografia-lifestyle-1

Zdjęcia lifestylowe - czyli jakie?

Fotografie lifestylowe mogą przedstawiać niemal dowolną tematykę. Od pokazania tego, jak pracuje się w Twojej firmie, przez fotografie m.in. potraw, napojów czy świątecznych prezentów.
Fotografia komercyjna to dowolna interpretacja życia, a pomysłów na zdjęcia jest naprawdę, naprawdę wiele. Tutaj znajdziesz tylko niektóre z nich:

  • Dzień z życia architekta? Pokażmy naszego architekta w trakcie przygotowywania projektu - skupionego, z niedokończonym rysunkiem, z rozrzuconymi ołówkami i kubkiem kawy.
  • Prezentacja świątecznych wypieków, przygotowanych przez Twoją restaurację? Pokażmy słodkości w towarzystwie gałązek świerku, orzechów, pokażmy też, ile radości sprawia ich próbowanie - i to przez samego szefa kuchni.
  • A może chcesz pokazać, jak wygląda proces produkcyjny w Twojej firmie? A więc pokażmy, co robią poszczególni pracownicy, uchwyćmy ich podczas wykonywania codziennych czynności - pośród wszystkich materiałów, narzędzi i maszyn.

Niezależnie od koncepcji miejsca, czy celu sesji - fotografia lifestyle nie wymaga umiejętności pozowania, ale umiejętności bycia sobą, zapominając, że jest się przed obiektywem. 

Skąd czerpać inspiracje?

Z nas samych - fotografia lifestyle to fotografia inspirowana życiem. Dzięki temu takie sesje mogą być naprawdę unikalne - każdy z nas jest przecież inny, każda firma może mieć swoje zwyczaje, które ją wyróżniają. A jeśli potrzebujemy większej dawki inspiracji, warto także przeglądać fotografie lifestylowe w sieci, szukać pomysłów, tworzyć własne interpretacje. Sprawdź, jakie fotografie komercyjne przygotowaliśmy w Resort Studio.

Udostępnij ten artykuł

SPRAWDŹ NASZE PROJEKTY