02.07.2019

Jak robić profesjonalne zdjęcia aranżowane?

Zdjęcia aranżowane to sposób, jak pokazać produkt w najbardziej atrakcyjnym wydaniu. Jak robić zdjęcia aranżowane, które mają charakter informacyjny, a jednocześnie oddziałują na emocje odbiorcy? Tego typu fotografie powinny przedstawiać przedmioty w otoczeniu, które podkreśla ich charakter, sugeruje ich przeznaczenie. Profesjonalne zdjęcia aranżowane mają wywołać skojarzenia, a przez to zapadać w pamięć i pozwalają skutecznie promować produkt. To właśnie specyfika fotografii aranżowanych - mają one unikalny charakter, przyciągają uwagę, wzbudzają emocje. Przekonaj się, jak robić zdjęcia aranżowane i dlaczego warto wykorzystać je jako element oferty!

Po co tworzy się aranżacje do zdjęć?

A zatem jak robić zdjęcia aranżowane i po co właściwie tworzyć aranżacje? Sesje w aranżacjach pozwalają ukazać nie tylko sam produkt, ale i jego charakter - zalety, możliwość różnorodnego wykorzystania. Opowiadają swego rodzaju historię. Dzięki odpowiedniej aranżacji produkt staje się w oczach odbiorcy atrakcyjny, zdjęcie ciekawsze. Zdjęcia aranżowane to doskonały element fotografii lifestylowej, gdzie produkty zostają ukazane jako element stylu życia. 

Warto wiedzieć, że robiąc profesjonalne zdjęcia aranżowane:

  • podstawą jest wybór tej właściwej aranżacji - w innym otoczeniu pokażemy luksusową złotą biżuterię, a w innym biżuterię w stylu boho, w innej aranżacji będziemy fotografować przeznaczony do pracy laptop, a w innej rower górski,
  • należy umiejętnie dobierać kolorystykę aranżacji - kolory mają wpływ na emocje oraz na to, jak fotografia zostanie odebrana, a jak już wiesz - jak robić zdjęcia aranżowane, to właśnie takie, które oddziałują na emocje.

Jak działają aranżowane zdjęcia produktowe zamieszczone na stronie internetowej?

Na firmowych stronach, blogach czy w sklepach internetowych, zdjęcia aranżowane odgrywają całkiem istotną rolę. Scrollując, użytkownicy największą uwagę przywiązują właśnie do zdjęć - do wyróżniających się ciekawą koncepcją zdjęć szczególnie. Dlaczego zdjęcia aranżowane to dobry wybór dla Twojego biznesu?

  • Są atrakcyjnym wizualnie, graficznym uzupełnieniem oferty,
  • stanowią świetne uzupełnienie tradycyjnych packshotów, nadając produktom znaczenia - packshoty pełnią rolę informacyjną - dokładnie ukazują parametry produktu, takie jak kolor, wielkość, design; zdjęcia takie najczęściej są do siebie bardzo zbliżone, ciężko w nich o nutę unikalności, wywoływanie skojarzeń czy wpływ na odczucia odbiorcy,
  • ze względu na indywidualny charakter, produktowe zdjęcia aranżowane pozwalają wyróżnić markę na tle konkurencji,
  • dzięki temu, że wzbudzają emocje, pozwalają budować relacje między marką  a klientem,
  • ciekawią, wzbudzają zaangażowanie, zachęcają do zapoznania się z produktem i pozytywnie  wpływają na decyzje zakupowe.

Jak robić zdjęcia aranżowane, które sprzedają?

Celem produktowych zdjęć aranżowanych jest zwiększenie sprzedaży - warto zatem zastanowić się, jak robić zdjęcia aranżowane, które trafią w gusta odbiorców. W tym celu należy poznać grupę docelową - dowiedz się, co ciekawi klientów, do których kierujesz swój produkt i zaciekaw ich jeszcze bardziej

Skomplikowane? Zleć całą pracę profesjonalistom i ciesz się efektami - my doskonale wiemy, jak robić zdjęcia aranżowane. Sprawdź nasze portfolio i przekonaj się!

Udostępnij ten artykuł

SPRAWDŹ NASZE PROJEKTY